Сервісні центри МВС України долучилися до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. 1 грудня адміністратори всієї країни вийшли на роботу обслуговувати громадян, одягнувши червону стрічку, що є символом боротьби з хворобою.
“Послуги сервісних центрів МВС щорічно отримує понад 4 млн громадян. Ми маємо звертати увагу на соціальні проблеми суспільства, оскільки щоденно комунікуємо з людьми. Епідемія ВІЛ-інфекції та СНІДу – серйозна проблема сьогодення, статистика кількості жертв і збитків, які вона завдає суспільству, постійно зростає. Ми переконані – прояви толерантності та інформування дозволять застерегти громадян від захворювань та висловити розуміння людям, які вже зіштовхнулися з цією проблемою. Усі державні установи мають приділяти цьому увагу!”, – прокоментував керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.
Згідно даних Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України за десять місяців 2016 року в країні зареєстровано 13 381 новий випадок ВІЛ-інфекції (з них 2 349 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 293 739 нових випадків ВІЛ-інфекції. За цей час від СНІДу померло 40 816 чоловік. Найбільш уражені ВІЛ-інфекцією регіони — це Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська та Одеська області, а також Київ.
Беручи до уваги те, що сьогодні ВІЛ/СНІД є невиліковною хворобою, розповсюдження ВІЛ-інфекції можна зупинити, попередивши її шляхом інформування.
Зокрема, важливо розповідати, що:
- Вірус передається:
1) статевим шляхом — під час незахищеного (без використання презервативу) статевого акту;
2) через кров — при використанні нестерильних голок, шприців, переливання крові;
3) від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності, при пологах та грудному вигодовуванні
- Як правило, період розвитку ВІЛ-інфекції у СНІД може тривати роками.
- ВІЛ-інфіковані люди мають вірус протягом усього життя і можуть інфікувати інших.
Ми пропонуємо всім небайдужим до чужої біди долучитися до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом і на знак підтримки, почепити червону стрічку над серцем.