Оперативники Сумського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції встановили причетність працівника однієї з автошкіл Сумщини до незаконних оборудок. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.
Виявилось, що спеціаліст з підготовки водіїв пропонував слухачам курсу з водіння свою допомогу у складанні практичного іспиту у територіальному сервісному центрі.
Зловмисник за гроші обіцяв вплинути на нібито знайомих посадових осіб ТСЦ для отримання позитивної оцінки при здачі екзамену.
Правоохоронці затримали фігуранта одразу після отримання грошей. Наразі слідчі поліції Сумщини оголосили чоловікові про підозру за ч. 2 ст. 369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Незаконні оборудки працівнику автошколи принесли лише проблеми із законом. За скоєне передбачається покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років.
Заходи відбулись під процесуальним керівництвом Сумської обласної прокуратури та за сприяння керівництва територіального сервісного центру МВС.
Сервісні центри МВС нагадують, не користуйтеся послугами сторонніх осіб. Єдиний законний спосіб отримати посвідчення водія — це самостійно скласти іспити в сервісному центрі МВС.
«Ваші знання ПДР і вміння керувати автівкою — це в першу чергу Ваша безпека на дорозі, від якої залежить життя та здоров’я учасників руху. Ми закликаємо чесно проходити навчання в автошколах та складати іспити в сервісному центрі МВС», — зазначає заступник начальника РСЦ ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях Олександр РИБАЛКО.
Громадянам, які бажають стати водіями, потрібно:
— підготуватися до теоретичного іспиту самостійно або в автошколі;
— скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС;
— пройти навчання та скласти внутрішній практичний іспит в автошколі;
— скласти практичний іспит у сервісному центрі МВС;
— отримати посвідчення водія.
Щоб підготуватися до теоретичного іспиту, необхідно вивчити правила дорожнього руху. У цьому допоможе зручний онлайн функціонал Головного сервісного центру МВС. Зокрема, тренувальні тести. Щоб підготуватися до практичного іспиту з водіння, можна ознайомитися з картами маршрутів обраного сервісного центру МВС для перевірки навичок керування транспортним засобом.
Окрім того, зауважимо, що автівки сервісних центрів МВС для складання практичних іспитів обладнані чотирма камерами спостереження з фіксацією звуку в салоні, трекером та фіксацією дорожньої обстановки попереду і позаду. Камери в салоні фіксують положення рук, ніг та обличчя кандидата у водії, рук, ніг та обличчя екзаменатора сервісного центру МВС. Відео з кожного іспиту зберігається на сервері. У випадку, якщо особа не задоволена результатом практичного іспиту, вона може його оскаржити. Упродовж 10 днів після іспитів можна звернутись із заявою до регіонального сервісного центру ГСЦ МВС. Також протягом 30 днів можна отримати копії відеозапису іспиту для оскарження рішення екзаменатора. Раніше відео можна було отримати лише протягом трьох робочих днів з дати складання практичного іспиту. Також відео складання практичного іспиту в рандомному порядку переглядають спеціалісти Головного сервісного центру МВС та РСЦ ГСЦ МВС.
Вкотре наголошуємо — ні в якому разі не звертайтеся до сторонніх осіб, які обіцяють посприяти в отриманні послуг сервісних центрів МВС. Не дайте вас ошукати, оскільки вартість послуг, що надаються сервісними центрами можна переглянути на сайті Головного сервісного центру МВС і вона єдина на території усієї країни. Плата за послуги здійснюється до банківської установи або особисто через термінал самообслуговування.
Якщо відомі факти прояву корупції, то повідомте про це, заповнивши електронну форму за посиланням: https://hsc.gov.ua/index/publichna-informatsiya/antikoruptsiya/povidom-pro-koruptsiyu/.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.