A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Війна триває — послуги надаються: у деокупованій Балаклії зареєстровано авто на тимчасовий облік


23 Квітня 2025

У сервісному центрі МВС Балаклії Харківської області тимчасову реєстрацію транспортного засобу оформив військовослужбовець, який нині проходить службу на цьому ж напрямку.
Повернення державних послуг до Балаклії — не лише зручність для місцевих мешканців після окупації. Це також важлива підтримка для військових, яким потрібно оформлювати чи відновлювати документи у безпечних, але наближених до фронту регіонах.

«Коли приходить військовий і каже: “Я служу, але мені треба оформити документи, поки в відпустці» — це надихає. Для нас це знак, що ми тут не дарма”, — розповідає адміністратор сервісного центру МВС Вадим.

Усі транспортні засоби, які пересуваються дорогами загального користування, мають бути зареєстровані. В Україні діють два основні види реєстрації — державна і тимчасова. Давайте пояснимо, у чому між ними різниця.

Державна реєстрація
Державній реєстрації підлягає будь-який транспортний засіб — легковий, вантажний, мотоцикл тощо. Якщо ви придбали авто, ввезли його з-за кордону чи стали його власником з інших причин, то зобов’язані зареєструвати або перереєструвати його протягом 10 днів. Це передбачено статтею 34 Закону України «Про дорожній рух».

Проте, якщо в країні діє воєнний стан, терміни реєстрації продовжуються — про це йдеться в п. 7 Постанови Кабінету Міністрів № 1388 . Після скасування або завершення воєнного стану у вас буде 90 днів, щоб завершити реєстрацію.

При першій реєстрації легкового авто в сервісному центрі МВС потрібно сплатити збір на обов’язкове пенсійне страхування. Також обов’язкове проведення експертного дослідження, якщо авто було раніше в користуванні за кордоном. Крім того, слід надати сертифікат відповідності та митні документи (якщо авто імпортоване).

Після державної реєстрації ви отримаєте пластикове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Його також можна буде побачити у Кабінеті водія та в застосунку «Дія».

Державний облік дає більше можливостей: авто можна вибракувати, виїхати на ньому за кордон або призначити іншу особу належним користувачем.

Тимчасова реєстрація
Тимчасову реєстрацію застосовують у воєнний або надзвичайний стан. Вона стосується транспорту, який:

був вилучений або відчужений,

придбаний в Україні або ввезений на законних підставах під час дії цих режимів.

Автомобілі, ввезені як гуманітарна допомога, можна поставити як на тимчасовий, так і на державний облік — залежно від ситуації.

Перевага тимчасової реєстрації — у спрощеній процедурі. Не потрібно сплачувати пенсійний збір, проходити експертний огляд транспорту чи надавати сертифікат відповідності. Власнику видається тимчасовий реєстраційний талон у паперовому вигляді.

На авто з тимчасовою реєстрацією не можна призначити належного користувача. Проте, згідно з останніми змінами, таке авто вже можна вибракувати.

Ці два види реєстрації існують для різних обставин, але кожен із них дозволяє користуватися транспортом легально. Обирайте той, що підходить вам у поточній ситуації. У час війни особливо важливо мати можливість оформлювати документи швидко, безпечно та з повагою до тих, хто захищає країну.

Підтримка держави — навіть у найгарячіших точках. Балаклія тримається і працює.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.